Dla bezrobotnychDla bezrobotnych

 Do działu zapraszamy osoby bezrobotne i poszukujące pracy w celu pozyskania informacji dotyczących rejestracji, przyznawania świadczeń, możliwościach aktywizacji i wspierania zatrudnienia. 

Dla pracodawcówDla pracodawców

 Zapraszamy pracodawców poszukujących pracowników oraz możliwości wsparcia przy zatrudnieniu osób bezrobotnych.  

Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych

 W dziale znajdują się informację, które pomagają społecznie integrować osoby niepełnosprawne. 
 

20.05.2011 Otwarcie rynku pracy szanse czy zagrożenia, czyli co musi wiedzieć przedsiębiorca i pracownik...

Otwarcie rynku pracy szanse czy zagrożenia, czyli co musi wiedzieć przedsiębiorca i pracownik udający się do pracy do Niemiec.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom pracowników, pracodawców, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na rynku niemieckim oraz tych, które w niedalekiej przyszłości marzą o wejściu na rynek niemiecki Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wraz z Polsko- Niemiecki Biurem Kooperacji Związku Kas Oszczędnościowych zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. Otwarcie rynku pracy szanse czy zagrożenia, czyli co musi wiedzieć przedsiębiorca i pracownik udający się do pracy do Niemiec.

Każdy, kto zdecyduje się na zrobienie ważnego kroku wejścia na rynek niemiecki jako pracownik, pracodawca, inwestor czy przedsiębiorca poszukujący nowych zleceń powinien zapoznać się z podstawowymi regułami jakie obowiązują na rynku niemieckim. Instytut Ekonomiczny Państwowej Szkoły Zawodowej w Głogowie wraz z Polsko Niemieckim Biurem Współpracy Kas Oszczędnościowych z Frankfurtu n. Odrą stwarzają taką właśnie możliwość dla wszystkich zainteresowanych rynkiem niemieckich.

Z dniem 1 maja b.r. Niemcy i Austria zdecydowały się na otwarcie rynku pracy dla obywateli tych państw członkowskich, które przystąpiły do Unii w roku 2004.

Wbrew oczekiwaniom i obawom ze strony Niemiec, Polacy nie zdecydowali się jak dotąd jeszcze na szturm na rynek niemiecki.

Instytut Ekonomiczny PWSZ w Głogowie i Biuro Współpracy Kas Oszczędnościowych z Frankfurtu nad Odrą zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję, która odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Głogowskiego Rafaela Rokaszewicza pod tytułem"

"Otwarcie rynku pracy szanse czy zagrożenia, czyli co musi wiedzieć przedsiębiorca i pracownik udający się do pracy do Niemiec".

Konferencja odbędzie się na terenie Uczelni PWSZ w Głogowie
przy ul. Piotra Skargi 5
w dniu 31. Maja 2011 roku o godz. 10.
Wstęp wolny
Konferencja prowadzona jest w języku polskim

Konferencja w formie szkolenia skierowana jest do wszystkich tych zainteresowanych osób, które zamierzają lub planują wejść na rynek niemiecki jako pracownik poszukujący pracy, pracodawca zatrudniający na terenie Niemiec pracownika czy przedsiębiorca poszukujący nowych zleceń i wysyłający pracowników do pracy w Niemczech. Również przyszły inwestor planujący wejście na rynek niemiecki otrzyma na konferencji pożyteczne wskazówki i możliwość spotkania z fachowcami, którzy udzielą wskazówek w jaki sposób uniknąć pułapek na terenie Niemiec.

Więcej informacji pod adresem: http://www.pwsz.glogow.pl/

 

Wstecz